Kıyafetlerin tüylenmesi nasıl önlenir?

Günümüz teknolojisinde artık çamaşır makinelerinin en büyük yoldaşı kurutma makineleri, çamaşır makinesiyle bir arada üretilmektedir. Acaba kurutmalı çamaşır makineleri mi alınmalı yoksa her ikisi de ayrı mı olmalı? Kurutma makinelerinin temel özellikleri nelerdir? Kurutma makinesi çamaşır makinesi ile birleşince nasıl bir çalışma programı sunar?

Çamaşır ve kurutma makineleri bugünün teknolojisinde çamaşır temizliği açısından muhteşem ikiliyi oluştururlar. Ancak banyo dekorasyonu yapılırken, bu iki makine oldukça fazla alan kaplar ve dolap tasarımı da buna göre yapılır. Bu durum makine üreticilerini, çamaşır ve kurutma makinelerini birleştirme olayına yöneltti. Ancak bu durum ne kadar doğrudur? Hem yıkama hem de kurutma aynı makine içerisinde olması doğru mudur? Kurutma makinesi özellikleri nasıldır?

 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ KURUTMALI MI OLMALI KURUTMASIZ MI?

Ne kadar alan açısından sıkıntı olsa da, her ikisinin ayrı olması en doğru olandır. Böyle yapmanızı gerektiren sebeplerden biri şudur; birleştiği taktirde, yıkamada kullanılan kilogram miktarı, kurutmada eşit olmayacaktır. Örneğin siz; 3 kilogramlık bir çamaşır yıkıyorsanız, kurutma 2 kilogramlık işlem yapabilir. Ancak ayrı olursa eşit olabilir. Çünkü her iki makine de aynı eşit kilogram kapasitesine sahip olacaktır.

Bununla birlikte birleşik olmasının da avantajı vardır. Bu avantaj, eğer az çamaşır çıkaran biriyseniz geçerlidir. Yani siz, 2 kg.’lık bir çamaşır kullanıyorsanız, 1 kg.’lık kapasiteyle kurutma makinesi kullanıyor olacaksınız.

Birleşik olanlar için bir negatif yön ise; nem faktörüdür. Çünkü birleşik makinelerde nem sensörü bulunmaz. Bu da, çamaşırları makineden çıkardıktan sonra nem açısından ayrıca kontrol etmeniz ve yeni bir iş yükü almanız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?